نا امیدی و تسلیم شدن قاتل اصلی رویاهای شما هستند به گونه ای که اگر گرفتار آنها شوید به سرعت رویاهای شما را نابود میکنند

تمام تسلیم‌ شدن های شما در گذشته و آینده در این 8 مورد تا خلاصه می‌شود. خوب آن‌ها را بخوانید و دیگر هرگز در مسیر خواسته‌های‌تان تسیلم نشوید.

۱  می‌خواهید «سریع» به همه چیز برسید

این در واقع مشکل خیلی‌هاست. می‌خواهند شروع کنند و یا در ادمه‌ی راه هستند، از سرکار برمی‌گردند و شب ساعت ۱۰ که می‌خواهند کمی استراحت کنند، روی مبل دراز می‌کشند و اینستاگرام لعنتی را باز می‌کنند. و با بمبی از خزعبلات موفقیت‌های دو روزه مواجه می‌شوند.

با کلاس‌های ما در ۷ روز به زبان انگلیسی مسلط شوید
با دوره‌های ما در ۲۱ روز کسب‌وکارتان را به درآمد میلیاردی برسانید
با کتاب جدید من همین امشب همسرتان را دوباره عاشق خودتان کنید.

با وجود اینکه بیشتر شما هم می‌دانید این چیزها چرندیاتی بیش نیست اما به طور ناخودآگاه روی ذهن انسان تاثیر می‌گذارند. در زمانه‌ای هستیم که همه کس همه چیز را خیلی سریع می‌خواهد. آدم‌های صبور به احتمال خیلی خیلی بیشتر در این دوره زندگی بهتری دارند.

طرزفکر راه‌حل: بله زندگی کوتاه است اما به یاد داشته باشید
اگر همه سریع به هر چیزی می‌رسیدند اکنون همه‌ی انسان‌ها همه‌ی چیزهایی که می‌خواستند را داشتند.

۲  روی چرخ اشتباهات افتاده‌اید

دلیل بعدی‌ای که شما تسلیم می‌شوید این است که یک اشتباه را بارها تکرار می‌کنید و بعد هم با تعجب از خودتان می‌پرسید که خدایا چرا من نتیجه نمی‌گیرم؟و در نتیجه انگیزه‌تان را از دست می‌دهید و بای بای.

هر بار مسیرتان را بازبینی کنید. از افرادی که مسیر شما را طی کرده‌اند کمک بخواهید و از اشتباه‌های آن‌ها هم خبردار شوید تا کمتر دچار اشتباه شوید. هر بار مسیرتان را عوض کنید اما هدف‌تان را نه. برای رسیدن به چیزی که می‌خواهید شاید روش‌های زیادی وجود داشته باشد از آن‌ها خبردار شوید ولی نگذارید چند اشتباه شما را از رسیدن به خواسته‌تان منصرف کند.

۳  در مقابل تغییر کردن مقاومت می‌کنید

دلیلی که بسیاری از مردم در راه موفقیت تسلیم می‌شوند ترس از تغییر است. می‌خواهند در منطقه‌ی امن‌شان بمانند. می‌ترسند که مردم جور دیگری نگاه‌شان کنند. در جایی که هستند و در شرایطی که به سر می‌برند احساس راحتی می‌کنند و تحمل مطابق شدن با تغییرات را ندارند.

اما خبر بد یا شاید خبر خوب این است که یکی از عامل‌های اصلی خوشبختی در زندگی انسان پیشرفت است. شاید فکر کنید که با تلاش نکردن برای تغییر، زندگی‌تان را وارد سختی و ناخوشی نمی‌کنید اما به یاد داشته باشید کهپیشرفت نکردن در آینده و حسرت‌های زندگی اصلی‌ترین ازبین‌برنده‌ی خوشحالی‌تان خواهد بود.

۴  قدرت‌های‌تان را نادیده گرفته‌اید و ضعف‌هایتان را بزرگ می‌کنید

معمولا کسانی که عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارند دوست دارند که ضعف‌هایشان را بزرگ و مهم و جبران‌ناشدنی جلوه دهند و فکر می‌کنند قدرتی ندارند یا اگر دارند به هیچ دردی نمی‌خورد. واقعیت این است که بله شاید شما آن قدرت ارتباطاتی پسرعموی‌تان را در کسب‌وکار نداشته باشید اما قدرت تحلیل اطلاعات بیشتری از او دارید. شاید ضعف‌تان را در مورد زود خشمگین شدن در یک رابطه خیلی جدی بدانید اما شاید هم قدرت درک بالایی که از طرف‌ مقابل‌تان دارید را نادیده گرفته‌اید.

مسئله این نیست که شما قدرتمند هستید یا ضعیف. مسئله این است کهقدرت‌ها و ضعف‌ انسان‌ها با هم فرق دارد و گاهی اوقات به جای تلاش بیشتر برای جبران ضعف‌هایتان بهتر است قدرت‌های‌تان را جدی بگیرید و از آن‌ها برای پوشش دادن ضعف‌هایتان استفاده کنید.

5– همه چیز را روی انگیــــزه خلاصه کرده‌اید

اگر فکر می‌کنید که انسان‌های موفق همیشه برای رسیدن به خواسته‌های‌شان پر از انرژی و انگیزه هستند کاملا اشتباه فکر می‌کنید. در واقع تفاوت اصلی آدم‌هایی که در زندگی کار به جایی می‌برند با بقیه این نیست که آن‌ها انگیزه و اشتیاق زیادی دارند بلکه این توانایی است کهدر هر شرایطی، بدون انگیزه  و با انگیزه بلدند که ادامه بدهند.

اگر قرار است فقط وقتی به سمت رویاهایتان بروید که انگیزه و حال‌وحوصله‌اش را دارید پس احتمالا در زندگی به چیز زیادی نمی‌رسید. مهم نیست امروز شنبه است یا سه‌شنبه، مهم نیست ظهر است یا شب، مهم نیست هفته قبل سرتان شلوغ بوده و امروز حوصله‌اش را ندارید، مهم نیست که حالش را دارید یا نه باید انجامش دهید.

چون به یاد داشته باشید اگر انسان‌ها تنها با کار کردن در مواقعی که حالش را دارند به رویاهایشان می‌رسیدند الان صف برداشت پول یارانه‌ها جلوی عابربانک تا سه کوچه آن‌طرف‌تر دراز نبود.

6– از آینــــده می‌ترسیــــد

بله از آینده می‌ترسید. انسان‌ها به طور غریزی ترس بسیار بزرگ و زیادی از چیزها و اتفاقات ناشناخته‌ای دارند که ممکن است رخ دهد. به این فکر می‌کنید که با انجام دادن این کار چه چیزهایی را از دست می‌دهید. به این فکر می‌کنید که اصلا شاید آینده‌ی من اینجا نباشد. شاید شرایط تغییر کند و تمام کارهایم به بیهودگی ختم شود.

خب اولا اگر کسی را می‌شناسید که از آینده خبر دارد شماره‌اش را برای من هم بفرستید کارش دارم!

و دوما اینکه شما دو راه بیشتر ندارید: یا مسیری که فکر می‌کنید شمار را به خواسته‌تان می‌رساند را ادامه دهید و یا ترس‌تان را از آینده دور بریزید و یا تسلیم شوید و شب‌به‌خانه برگردید و تخم‌مرغی را به سمت ماهی‌تابه پرتاب کنید و روی مبل بشینید و سریال ترکی ببینید.

اما به یاد داشته باشید:
چه شروع کنید یا نه، چه ادامه دهید یا نه… آینده‌ همچنان ناپیداست. 
تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که اکنون تمام تلاشی که می‌توانید را انجام دهید.

7- طرز فکرتان در مورد شکست اشتبـاه است

شکست آخر خط نیست.
شکست بدبختی نیست، 
شکست بسته‌شدن تمام راه‌های ممکن نیست.
شکست فقط یک نشانه است. 
یک نشانه که به شما می‌گوید این روش به درد نمی‌خورد.

شکست فقط مثل آن رفتگر پیری است که سرکوچه به شما هشدار می‌دهد که این کوچه بسته است و باید از راه دیگری به هدف‌تان برسید.

شکست فقط یک رویداد است، یک اتفاق. شکست به شخصیت شما ربطی ندارد. وقتی شکست خوردید با خودتان نگویید که من آدم شکست‌خورده‌ای هستم.

یادتان باشد تنها دسته‌ای از آدم‌ها شکست نمی‌خورند: همان‌هایی که هیچ تلاشی برای رسیدن به خواسته‌هایشان ندارند. همان‌ مبل‌دوستانی که حاضرند تشنگی بکشند اما حوصله‌ی باز کردن یخچال برای یک لیوان آب را ندارند. اما شما که چیزی بیشتری از یک لیوان آب از این زندگی می‌خواهید باید قبول کنید که شکست بخش بزرگی از راه موفقیت است.

حالا نوبت شماست
فکر می‌کنید کدام دلیل بیشتر به شما ربط داره؟

همین پایین در قسمت نظرات برای من و بقیه بنویسید که همه بفهمیم که تنها نیستنم.

8- در گذشتـــــه گیـر کرده‌اید

یادته پارسال هم خواستم شروع کنم بعد از دو هفته تسلیم شدم؟
یادته توی کلاس همه بالای ۱۵ گرفتن فقط من و سه نفر دیگه بودیم نمره‌مون خوب نشد؟
چهار بار رفتم استخدامی اصلا کک‌شون هم نگزید که من اونجام!
این چهل‌وپنج‌مین خواستگاریه که برای من میاد ولی انگار قسمت من همه‌ش همینه.

اگر احساس می‌کنید جلبک دریایی یا مورچه‌خوار استرالیایی هستید پس این قسمت را رد کنید ولی اگر فکر می‌کنید که انسان هستید باید باور کنید که شما توانایی تغییر دارید. شما می‌توانید پیشرفت کنید. شما می‌توانید هر روز بهتر از قبل باشید. شما گذشته‌تان نیستید.

من دوستانی دارم که وقتی الانشان را با چند سال پیش‌شان مقایسه می‌کنم چند ساعت در فکر فرو می‌روم و از خودم می‌پرسم که خدایا یک انسان چقدر می‌تواند تغییر کند.

درمان چیست؟

خودتان راآنقدر مشغول لحظه‌ی حال کنید که به ذهن‌تان فرصت فکر کردن به گذشته را ندهید.
با کارهای کوچک و موفقیت‌های ریز به خودتان ثابت کنید که می‌توانید تغییر کنید و بهتر شوید.

مقالات

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!